Nervózní utkání v Dřetovicích a povinné tři body

21.05.2017

Utkání v Dřetovicích mělo jasného favorita a s touto rolí jsme se první poločas dokázali slušně ztotožnit. První poločas se odehrával prakticky jen na branku domácích a víc než se soupeřem jsme se prali s koncovkou. Domácí měli obrovské problémy s aktivním napadáním a my tak prakticky hned po ztrátě míče byli schopni ho získat zpět. V 10. minutě tak z paradoxně nenápadné šance padl první gól, když Hovorka netradičně centroval levou nohou a jeho nepovedený centr zapadl přesně pod břevno. Do konce poločasu to již byl festival spálených šancí, když v 100% šancích neuspěli několikrát Jelínek, Mareška a Kovařík. Těsně před koncem poločasu přišel nepřijemný střet Horského s domácím záložníkem a bylo jasné, že do druhého poločasu nebude moci nastoupit.

Na lavici v tu chvíli byli jen dva náhradníci - Červinka, který stále nedoléčil bolavé koleno a Fit Effectista Tigana. Trenér nakonec ukázal na prvně jmenovaného. Na hřišti jako kdyby byla znát absence důrazu Horského a domácí si začali pomáhat dlouhými míči na Haugeho, který se po prvním poločase přesunul z pozice brankáře až na hrot. Tak jako byl překvapivý první gól, tak ten druhý zřejmě ještě více - v 57. minutě se k odraženému míči na polovině hřiště dostal Barták, všiml si lehce vyběhnutého Hájka a neuvěřitelným lobem ho překonal. Byl to snad už třetí podobný gól, který jsme takto dostali, snad i poslední. Od té doby byla znát na našich kopačkách velká nervozita. Naštěstí v 75. minutě si na krátký roh seběhl Kovařík a střelou na zadní tyč dal opět trochu klidu na naše kopačky. Definitivně se mohl zápas zlomit o pár minut později, když domácí faulovali ve vápně aktivního Jelínka a k penaltě se postavil Hovorka. Jeho placíru ale gólman s přehledem ztlumil pivním bachorem a zápletka pokračovala. Zlomit utkání tak musela až dvojice Červenka - Kovařík, když prvně jmenovaný vykoupal u rohového praporku dva hráče domácích, jeho střelu ještě brankář stihl vyrazit, ale Kovařík hlavou pohodlně doklepl do sítě. V závěru domácím tekly nervy a rozhodčí rozdal 3 červené karty, jednu bohužel i Jelínkovi, který sice brankáře fauloval, ale zda měla následovat červená karta je otázkou.

Teoretická šance na postup do baráže tedy ještě žije a klíčové utkání sehrajeme v příštím kole doma ve velkém derby se Slovanem. POZOR - utkání se netradičně na žádost hostů sehraje již v sobotu od 17:00!

© 2017 Novoměstský Kladno. Všechna práva vyhrazena.